Pirmasis Ekobėgimas Lietuvoje su Vitaresta

2019-07-03

Plastiko problema tampa vis grėsmingesnė. Nesuyrančios šiukšlės virsta mikroplastiko dulkėmis ore, vandenyje ir dirvožemyje, todėl padaryta žala gamtai – neatkuriama. Masinių renginių vietos ir maratonų trasos dažnai driekiasi per parkus, miškus – vietas, kuriose nevykdoma reguliari valymo veikla. Šiose atkarpose žmonių paliktos atliekos dažnai nugula žolėje ir pasilieka dūlėti šimtmečiams.

Kauno maratono organizatoriai drauge su Kauno valymo paslaugų įmonės „Vitaresta“ vadovais rado būdą, kaip atkreipti visuomenės dėmesį į taršos problemą. Sekančią dieną po maratono buvo inicijuotas pirmasis Lietuvoje „Vitarestos ekobėgimas“. Jo tikslas – surinkti po maratono likusias nedideles šiukšles visoje trasoje.

Dvidešimt sporto ir švaros mėgėjų pasidalinę į dvi grupes prabėgo visą 21,1 km „Kauno maratono“ trasos ratą. Nors iš pirmo žvilgsnio gatvės atrodė švarios, surinkta pusė konteinerio šiukšlių. Dalyviai įrodė, kad sportas gali būti naudingas ne tik žmogui, bet ir gamtai.

Valymo įmonių pastangų negana, kad Lietuvoje visiškai neliktų šiukšlių. Tam reikia visų gyventojų įsitraukimo. Tikimės, kad ši iniciatyva taps kasmetine tradicija, įtraukianti vis daugiau gyventojų ir miesto svečių.  

 

Į viršų

Susisiekime!