Nuoseklų augimą užtikrina gerinama kokybės vadyba

2019-03-21

„Vitaresta“ – viena didžiausių valymo paslaugų įmonių Lietuvoje 2018 metais peržengė 10 mln. EUR apyvartos ir 1000 darbuotojų slenkstį. Bendra apyvarta sudarė 10,78 mln. EUR ir buvo 21% didesnė nei 2017 metais, kai siekė 8,88 mln. EUR. Darbuotojų skaičius augo 12%  – nuo 968 iki 1087.

Ypač sparčiai – net 2,8 karto augo „Vitarestos“ padalinys Latvijoje. Tiesa, veikla Latvijoje kol kas tik įsibėgėja ir sudaro nedidelę bendro verslo dalį  – 0,411 mln. EUR, t.y. apie 3,8%.

„Vitaresta“ teikia valymo paslaugas komercinėms bei valstybinėms organizacijoms. Didžiąją klientų dalį sudaro trys pagrindiniai segmentai: gamybos įmonės, biurai ir prekybos centrai. Pasak Rasos Petrovės, „Vitarestos“ direktorės, didžiausią augimą 2018 metais pavyko pasiekti biurų segmente. Vienas pagrindinių veiksnių – augantys biurų plotai didžiuosiuose miestuose. Tačiau taip pat didelę įtaką turėjo „Vitarestos“ pastangos gerinti paslaugų kokybę. „Vitaresta“ viena pirmųjų rinkoje pradėjo taikyti „Insta 800“ valymo paslaugų kokybės standartą, kurio reikalavimais naudojasi daugelis tarptautinių biurų. Šis standartas supaprastina valymo paslaugų reikalavimų paruošimą pirkėjui bei užtikrina susitarimo su tiekėju aiškumą, skaidrumą.

2019 metais „Vitaresta“ planuoja nesustoti: „Šiemet tikimės sparčiau augti gamybos sektoriuje. Naujai besikuriančios gamyklos dažniausiai veikia pagal griežtus kokybės vadybos standartus ir metodikas. Būtent sugebėjimas valdyti paslaugas pagal aukštus kliento reikalavimus yra „Vitarestos“ išskirtinis pranašumas“, dėsto p. Petrovė.

Šį pranašumą „Vitaresta“ įgijo ne per trumpą laiką, o nuosekliai dirbant ir tobulinant paslaugas. Prieš kelis metus įdiegta dviguba kokybės vadybos kontrolė leido žymiai pagerinti reakcijos į klientų užklausas ir pretenzijas rodiklius. 2018 metais sėkmingo pretenzijų sprendimo rodiklis pasiekė 90%, o šiemet tikimasi pasiekti beveik idealų 95% lygį. Valymo paslaugų sektoriuje tai yra gana aukštas indeksas. Be to, užklausų valdymui naudojamos ir šiuolaikiškos technologijos. Klientui šiandien užtenka tam skirtos programėlės „Serfy“ pagalba nufotografuoti norimą tvarkytinos aplinkos vaizdą ir užklausa perduodama vykdymui. Nuolat investuojama į ergonomišką ir efektyvią valymo įrangą bei darbuotojų mokymus.

Šiemet „Vitaresta“ mini savo veiklos dvidešimtmetį. Kelias nuo pirmojo kliento iki 1000 darbuotojų ir 10 mln. EUR truko netrumpai, tačiau buvo nuoseklus ir užtikrintas. Dvi partnerės pradėjusios verslą su valymo įrankiais rankose – šiandien valdo tarptautine tapusią, Lietuvoje pirmaujančią valymo paslaugų kompaniją, kuri kasdien išvalo 800 000 kvadratinių metrų patalpų – plotą du kartus didesnį už Vatikano valstybės teritoriją.

Į viršų

Susisiekime!